Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/jose/public_html/include/config.php on line 5
XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w WarszawieSekcja dwujęzyczna

Przykład dobrej praktyki - wyróżnienie dla projektu Comeniusa "Mity i figury: piktogram europejski"
dodano 06.04.16 22:00
Jest nam niezwykle miło poinformować, że zrealizowany przez naszą szkołę projekt Comeniusa "Mity i figury: piktogram europejski" pod kierunkiem p. Moniki Zwierzyńskiej Pióro i p. Rubena Cristóbal Hornillos znalazł się w elitarnym gronie najlepszych projektów realizowanych w latach 2013-2015.
Jak co roku, projekty najwyżej ocenione przez pracowników Narodowej Agencji otrzymują status „przykładów dobrej praktyki”. Kryteria, którymi się kieruje Agencja, to innowacyjność, realizacja celów zaplanowanych na etapie wnioskowania o dofinansowanie, zapewnienie trwałości efektów projektu, wpływ na uczniów, nauczycieli, społeczność lokalną. "Zdarza się, że projekt oczaruje nas zaskakującymi rozwiązaniami, ważnym tematem, który porusza, szczególnym udziałem uczniów i nauczycieli" - tak o naszym projekcie napisała Kapituła Oceniająca Projekty.
Gratulujemy uczniom klas 3H, 2H , 1H i nauczycielom.
ZAKOŃCZENIE PROGRAMU COMENIUS
dodano 29.06.15 10:46
Zakończyliśmy dwuletni projekt Programu Comenius pt.: „Mity i postaci- piktogram europejski”. Zapraszamy do obejrzenia wypracowanych przez nas produktów.

Uczniowie klas dwujęzycznych przez dwa lata pracowali nad projektem, praca ta odbywała się w szkole i na spotkaniach roboczych w krajach partnerskich. Przedstawiamy bazę ikonograficzną, która stanowiła punkt wyjścia naszej pracy. Możecie też obejrzeć dzieła oryginalne, które staraliśmy się zinterpretować i odnaleźć we współczesnym świecie medialnym.

Na pierwszym spotkaniu w San Javier w Hiszpanii analizowaliśmy te dzieła i tworzyliśmy prezentacje na ich temat.

Na drugim spotkaniu w Warszawie szukaliśmy informacji o wybranych dziełach i łączyliśmy je z ich odpowiednikami obecnymi w mediach. Prezentacje przedstawiliśmy w obu językach projektu: hiszpańskim i angielskim.

Na trzecim spotkaniu w Torre del Greco we Włoszech nagraliśmy filmy, których punktem wyjścia były wybrane obrazy oraz zdjęcia

Na czwartym spotkaniu w Hyeres we Francji opracowaliśmy fiszki z informacjami o tym pięknym mieście, stworzyliśmy też mural przedstawiający obraz :Taniec” Matisse’a.

Po skończonym projekcie przeprowadziliśmy ponownie ankietę na temat wiedzy uczniów o programie Comenius.
Dwie uczennice stworzyły mural - collage, na którym znalazły się zdjęcia nauczycieli opiekujących się projektem, uczniów i obrazów, które analizowaliśmy w trakcie trwania projektu.
Mural możecie zobaczyć w korytarzyku obok sali nr 80.
Możecie również obejrzeć dwa filmy, które nakręciliśmy w trakcie wyjazdów w ramach projektu: do Murcji oraz do Włoch i Francji.
Comenius
dodano 07.04.2015
Zbliża się ostatni wyjazd uczestników programu Comenius. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniego wyjazdu w języku polskim i hiszpańskim, prezentacji zdjęć z wyjazdu do Neapolu oraz prezentacji o Symbolu Polskiego Państwa Podziemnego, którą przygotowaliśmy, aby ten ważny symbol przybliżyć uczestnikom projektu.
Program i region Murcja
dodano 09.06.2014
Prezentujemy wyniki ankiety na temat programu i regionu Murcja, którą przeprowadziliśmy na początku roku szkolnego wśród ponad stu uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z pobytu uczniów klasy 1h w San Javier (Murcja) w ramach pierwszego wyjazdu Comeniusa Comeniusa i przeczytania artykułu, który został zamieszczony w dwumiesięczniku wydawanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji przy Ambasadzie Hiszpanii.

Zamknięcie projektu we Francji.
Ostatnie spotkanie robocze odbyło się z Hyeres we Francji niedaleko Marsylii. Obejrzyjcie prezentację i przeczytajcie sprawozdanie z tego spotkania po polsku i po hiszpańsku. Szkoła francuska opublikowała również artykuł w swojej gazetce. Możecie też obejrzeć filmy o spotkaniu w Hiszpanii Hiszpanii i o spotkaniach we Włoszech i Francji, a także film prezentujący naszą szkołę, który pokazaliśmy na pierwszym spotkaniu roboczym.

Nasz projekt otrzymał nagrodę fundacji Hippocrene, zobaczcie zdjęcie artykułu z lokalnej gazety francuskiej ze zdjęciami z uroczystego wręczenia nagród.
Uczestnicy programu Comenius
dodano 17.04.2014
W dniach 4-9 kwietnia gościliśmy w Warszawie uczestników programu Comenius. Relacja w języku polskim ,relacja w języku hiszpańskim oraz prezentacja , w której José Martí oprowadza naszych gości
Comenius
dodano 01.01.2014
Zaczynamy!
dodano 01.01.2014
Uczniowie klasy 1H sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim rozpoczynają program Comenius wraz z czterema innymi krajami...
- artykuł w języku polskim
- artykuł w języku hiszpańskim
Godło polski

Informacje

Biuletyn informacji publicznej
Logo złote liceum perspektywy Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOSÉ MARTÍ w Warszawie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".


Perspektywy tarcza XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí zajęło 22. miejsce w rankingu 25-lecia liceów warszawskich. Otrzymaliśmy z rąk Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz na pamiątkę emblemat w formie tarczy, który został już umieszczony na budynku szkoły.
Dyplom szkoły kompetencji przyszłosci

Dyplom mini akademi

Certufikat łowcy talentów

Óśma gala osiągnieć pdf

COMENIUS

Comenius

Pedagog
Wychowanie fizyczne
Konkurs Josesong
FAN
Rada rodziców
"Szkoła z Pomysłem"

Szkoła z pomysłem

Organizujemy konkurs łamigłówek logicznych:

Logo łamigłówek
Kolejny rok bierzemy udział w Programie Społecznym "Szkoła bez Przemocy"

Szkoła bez przemocy
biblioteka szkolna
Materiały na polski