Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/jose/public_html/include/config.php on line 5
XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w WarszawieSekcja dwujęzyczna

Przykład dobrej praktyki - wyróżnienie dla projektu Comeniusa "Mity i figury: piktogram europejski"
dodano 06.04.16 22:00
Jest nam niezwykle miło poinformować, że zrealizowany przez naszą szkołę projekt Comeniusa "Mity i figury: piktogram europejski" pod kierunkiem p. Moniki Zwierzyńskiej Pióro i p. Rubena Cristóbal Hornillos znalazł się w elitarnym gronie najlepszych projektów realizowanych w latach 2013-2015.
Jak co roku, projekty najwyżej ocenione przez pracowników Narodowej Agencji otrzymują status „przykładów dobrej praktyki”. Kryteria, którymi się kieruje Agencja, to innowacyjność, realizacja celów zaplanowanych na etapie wnioskowania o dofinansowanie, zapewnienie trwałości efektów projektu, wpływ na uczniów, nauczycieli, społeczność lokalną. "Zdarza się, że projekt oczaruje nas zaskakującymi rozwiązaniami, ważnym tematem, który porusza, szczególnym udziałem uczniów i nauczycieli" - tak o naszym projekcie napisała Kapituła Oceniająca Projekty.
Gratulujemy uczniom klas 3H, 2H , 1H i nauczycielom.
ZAKOŃCZENIE PROGRAMU COMENIUS
dodano 29.06.15 10:46
Zakończyliśmy dwuletni projekt Programu Comenius pt.: „Mity i postaci- piktogram europejski”. Zapraszamy do obejrzenia wypracowanych przez nas produktów.

Uczniowie klas dwujęzycznych przez dwa lata pracowali nad projektem, praca ta odbywała się w szkole i na spotkaniach roboczych w krajach partnerskich. Przedstawiamy bazę ikonograficzną, która stanowiła punkt wyjścia naszej pracy. Możecie też obejrzeć dzieła oryginalne, które staraliśmy się zinterpretować i odnaleźć we współczesnym świecie medialnym.

Na pierwszym spotkaniu w San Javier w Hiszpanii analizowaliśmy te dzieła i tworzyliśmy prezentacje na ich temat.

Na drugim spotkaniu w Warszawie szukaliśmy informacji o wybranych dziełach i łączyliśmy je z ich odpowiednikami obecnymi w mediach. Prezentacje przedstawiliśmy w obu językach projektu: hiszpańskim i angielskim.

Na trzecim spotkaniu w Torre del Greco we Włoszech nagraliśmy filmy, których punktem wyjścia były wybrane obrazy oraz zdjęcia

Na czwartym spotkaniu w Hyeres we Francji opracowaliśmy fiszki z informacjami o tym pięknym mieście, stworzyliśmy też mural przedstawiający obraz :Taniec” Matisse’a.

Po skończonym projekcie przeprowadziliśmy ponownie ankietę na temat wiedzy uczniów o programie Comenius.
Dwie uczennice stworzyły mural - collage, na którym znalazły się zdjęcia nauczycieli opiekujących się projektem, uczniów i obrazów, które analizowaliśmy w trakcie trwania projektu.
Mural możecie zobaczyć w korytarzyku obok sali nr 80.
Możecie również obejrzeć dwa filmy, które nakręciliśmy w trakcie wyjazdów w ramach projektu: do Murcji oraz do Włoch i Francji.
Comenius
dodano 07.04.2015
Zbliża się ostatni wyjazd uczestników programu Comenius. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniego wyjazdu w języku polskim i hiszpańskim, prezentacji zdjęć z wyjazdu do Neapolu oraz prezentacji o Symbolu Polskiego Państwa Podziemnego, którą przygotowaliśmy, aby ten ważny symbol przybliżyć uczestnikom projektu.
Program i region Murcja
dodano 09.06.2014
Prezentujemy wyniki ankiety na temat programu i regionu Murcja, którą przeprowadziliśmy na początku roku szkolnego wśród ponad stu uczniów naszej szkoły. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z pobytu uczniów klasy 1h w San Javier (Murcja) w ramach pierwszego wyjazdu Comeniusa Comeniusa i przeczytania artykułu, który został zamieszczony w dwumiesięczniku wydawanym przez Biuro Radcy ds. Edukacji przy Ambasadzie Hiszpanii.

Zamknięcie projektu we Francji.
Ostatnie spotkanie robocze odbyło się z Hyeres we Francji niedaleko Marsylii. Obejrzyjcie prezentację i przeczytajcie sprawozdanie z tego spotkania po polsku i po hiszpańsku. Szkoła francuska opublikowała również artykuł w swojej gazetce. Możecie też obejrzeć filmy o spotkaniu w Hiszpanii Hiszpanii i o spotkaniach we Włoszech i Francji, a także film prezentujący naszą szkołę, który pokazaliśmy na pierwszym spotkaniu roboczym.

Nasz projekt otrzymał nagrodę fundacji Hippocrene, zobaczcie zdjęcie artykułu z lokalnej gazety francuskiej ze zdjęciami z uroczystego wręczenia nagród.
Uczestnicy programu Comenius
dodano 17.04.2014
W dniach 4-9 kwietnia gościliśmy w Warszawie uczestników programu Comenius. Relacja w języku polskim ,relacja w języku hiszpańskim oraz prezentacja , w której José Martí oprowadza naszych gości
Comenius
dodano 01.01.2014
Zaczynamy!
dodano 01.01.2014
Uczniowie klasy 1H sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim rozpoczynają program Comenius wraz z czterema innymi krajami...
- artykuł w języku polskim
- artykuł w języku hiszpańskim
Godło polski

Informacje

Biuletyn informacji publicznej
Logo złote liceum perspektywy Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. JOSÉ MARTÍ w Warszawie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2018".


Perspektywy tarcza XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí zajęło 22. miejsce w rankingu 25-lecia liceów warszawskich. Otrzymaliśmy z rąk Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz na pamiątkę emblemat w formie tarczy, który został już umieszczony na budynku szkoły.
Dyplom szkoły kompetencji przyszłosci

Dyplom mini akademi

Certufikat łowcy talentów

Óśma gala osiągnieć pdfPedagog
Konkurs Josesong
FAN
Rada rodziców
"Szkoła z Pomysłem"

Szkoła z pomysłem

Organizujemy konkurs łamigłówek logicznych:

Logo łamigłówek
Kolejny rok bierzemy udział w Programie Społecznym "Szkoła bez Przemocy"

Szkoła bez przemocy
biblioteka szkolna
Materiały na polski