Szanowni Państwo,

Wszystkich zainteresowanych zapraszam w najbliższą sobotę na ptasią imprezę.
Na miejscu wiele atrakcji ornitologicznych, a także możliwość zakupu publikacji MULTICO Oficyny Wydawniczej w atrakcyjnych cenach.
Istnieje możliwość rezerwacji tytułów wcześniej i odbioru publikacji podczas samej imprezy.


Miejsce i czas imprezy: sobota, 1 października 2016 r. Park Olszyna na warszawskich Bielanach, godz. 10.00-14.00


Program realizowany będzie na przestrzeni otwartej. Zajęcia odbywać się będą w wyznaczonych, oznakowanych miejscach, pod namiotami.
Odbiorcy programu będą mieli możliwość wykonania 14 różnych prac plastycznych i technicznych. Będą to:
1. Zbijanie budek lęgowych dla ptaków.
2. Zbijanie karmników dla ptaków.
3. Szycie filcowych breloków-sów.
4. Kolorowanie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków.
5. Wykonanie witrażu z wzorem ptaka.
6. Wykonywanie ozdób ptasich z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyclingu (eco sztuka). Wykorzystanie środków z rolek po papierze toaletowym. 7-9. Wykonanie ozdób z ptakami metodą decoupage: Słoikowe lampiony, wazony z butelki, drewniane ptaki/zawieszki.
10. Ozdabianie styropianowych form ptaków.
11. Wykonywanie sylwetki ptaka z wełny.
12. Wykonywanie ptasich masek karnawałowych.
13. Wykonywanie sylwetki ptaka z kolorowego papieru.
14. Ptasie kolorowanki.
· Odbiorcy programu będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z sokolnikiem, który pędzie prezentował przywiezione ze sobą ptaki. Podczas spotkania sokolnik będzie opowiadał o prezentowanych gatunkach: – z rodziny jastrzębiowatych, sokołowatych i rzędu sów, ich środowisku życia, warunkach niezbędnych do przetrwania gatunku i biologii gatunku.
· Odbiorcy programu będą mieli możliwość obejrzenia pokazu zdjęć różnorodnych gatunków ptaków.
· Odbiorcy programu będą mieli możliwość obejrzenia krótkich filmów dokumentalnych: „Pola tętniące życiem”, „ Płomykówka - sowa z sąsiedztwa” i „Błotniak łąkowy - arystokrata pól”.
· Odbiorcy programu będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z dr. Andrzejem Kruszewiczem – dyrektorem Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, który będzie opowiadał o ptakach i podpisywał książki swojego autorstwa.
· Odbiorcy będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z pracownikiem warszawskiego Ptasiego Azylu, który będzie opowiadał o podopiecznych azylu.
· Podczas realizacji programu maskotka-ptak będzie uczył dzieci prostego układu choreograficznego do słów refrenu piosenki „ Kochajmy ptaki”.