Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/jose/public_html/include/config.php on line 5
XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w WarszawieRekrutacja

LISTA PODRĘCZNIKÓW

Informujemy, że sprawdzian umiejętności językowych z języka hiszpańskiego dla kandydatów, którzy nie uczestniczyli w postępowaniu podstawowym do tej klasy, odbędzie się w dniu 2 sierpnia 2019 roku o godz. 12:00 w budynku naszej szkoły. Warunkiem przystąpienia do sprawdzianu jest wcześniejsze złożenie podania o przyjęcie do naszego liceum z uwzględnieniem klasy 1H. Kandydatów prosimy o zabranie ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość (legitymacja szkolna, dowód osobisty, paszport).

Kandydaci, którzy chcieliby wziąć udział w rekrutacji dodatkowej proszeni są o składanie podań o:
-przeniesienie do innej klasy - otwórz
-przyjęcie do Naszego Liceum - otwórz
w terminie 16-30 lipca. Jeśli będziemy dysponowali wolnymi miejscami, Komisja Rekrutacyjna będzie rozpatrywała podania od 19 sierpnia.

W obydwu przypadkach wymagane jest wypełenienie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych - otwórz


Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí, w celu potwierdzenia woli nauki w naszej szkole są zobowiązani przynieść w dniach od 16 lipca (od godz. 12:00) do 24 lipca (do godz.10:00) 2019 r. następujące dokumenty:
1. oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej
2. oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub szkoły podstawowej
3. kwestionariusz kandydata - otwórz
4. kserokopię aktu urodzenia,
5. 2 legitymacyjne zdjęcia podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą
WSZYSTKIE DOKUMENTY PROSIMY SPAKOWAĆ W JEDNĄ „KOSZULKĘ
Kartę zdrowia należy dostarczyć we wrześniu pielęgniarce szkolnej.
Niedostarczenie dokumentów w wymaganym czasie oznacza rezygnację z nauki w XXII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí.

W naszej szkole, w ramach 2 godzin wychowania fizycznego w tygodniu prowadzimy zajęcia do wyboru. Uczniowie dokonują swoich wyborów raz na pół roku. Uczniowie niepełnoletni dokonują samodzielnego wyboru za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.
Link do zapisów na zajęcia do wyboru z wychowania fizycznego


Test poziomujący dla uczniów klas pierwszych

Dnia 2 września 2019 roku po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie klas pierwszych będą pisać test poziomujący z języka angielskiego.

Obecność na teście wszystkich uczniów klas pierwszych obowiązkowa


Godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej od 21 czerwca do 27 sierpnia 2019 r. godziny rekrutacji 2019-2020


Oferta:
-Gimnazjum
-Szkoła Podstawowa

Kandydaci do oddziału 1H. dwujęzycznego z językiem hiszpańskim - zarówno gimnazjaliści, jak ósmoklasiści - obowiązani są przystąpić do sprawdzianu kompetencji językowych w tym liceum, którego oddział dwujęzyczny umieścili najwyżej na liście swoich preferencji.

Odbędzie się on 30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 14:00.
Drugi termin sprawdzianu kompetencji językowych 25 czerwca 2019 r. (wtorek) o godz. 12:00.
Wymagania na test kompetencji językowych do oddziału dwujęzycznego z językiem hiszpańskim.Rodzaje naboru:

- pdf

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020 PO GIMNAZJUM


- pdf

REGULAMIN REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2019/2020 PO SZKOLE PODSTAWOWEJ
Do przeglądania materiałów potrzebny jest program Adobe Acrobat Reader.
Godło polski

Informacje

Biuletyn informacji publicznej
Logo złote liceum perspektywy Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXII LO z Oddz. Dwujęz. im. Jose Marti w Warszawie jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020”.

Godło WAT Dnia 3 czerwca 2019 r. XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Marti nawiązało współpracę z Wojskową Akademią Techniczną.


Perspektywy tarcza XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí zajęło 22. miejsce w rankingu 25-lecia liceów warszawskich. Otrzymaliśmy z rąk Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz na pamiątkę emblemat w formie tarczy, który został już umieszczony na budynku szkoły.


Certyfikat Szkoły Pozytywnego Myślenia W ubiegłym roku szkolnym XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí realizowało projekt Szkoła Pozytywnego Myślenia współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach środków Narodowego Programu Zdrowia oraz ze środków własnych Instytutu Edukacji Pozytywnej. Przyznano nam status Szkoły Myślenia Pozytywnego
Konkurs Josesong

Łamigłówki
Organizujemy konkurs łamigłówek logicznych:

Logo łamigłówek
Kolejny rok bierzemy udział w Programie Społecznym "Szkoła bez Przemocy"

Szkoła bez przemocy
biblioteka szkolna
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych i drugich prowadzonych przez panią Małgorzatę Kafarowską oraz panią Annę Szewczyk korzystają z programu Insta.Ling , który uznawany jest za innowacyjny sposób optymalizacji nauki słownictwa. Program cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów