NASZA EKIPA

WSPÓŁPRZEWODNICZĄCY:

Cześć, jestem Karol, jestem z Grochowa i chodzę do klasy mat-biol-chem w Jose 3D4. Interesuję się polityką, jestem parlamentarzystą V kadencji Parlamentu Młodych Rzeczpospolitej Polski, działam także w młodzieżówce politycznej. W wolnym czasie czytam książki, lub uprawiam sport. Regularnie biegam, jeżdżę też na desce z ziomkiem. Lubię luźne piątki i wyznaję zasadę NO BAD VIBESSiema.

Jestem Zofia i chodzę do Jose do klasy humanistycznej 3E4. Lubię wyzwania i działanie. Uwielbiam grać na instrumentach, gitarze elektrycznej czy ukulele. Kocham harcerstwo, prowadzę drużynę 136 na Włochach, organizując zajęcia dla młodszych dzieci (jak macie rodzeństwo to serdecznie zapraszam). Wydaje mi się, że jestem osobą pogodną i zawsze staram się uśmiechać! Jesteśmy współprzewodniczącymi José Martí i zamierzamy poprawić codzienne życie uczniów. Głównym filarem naszej kadencji będzie integracja. Planujemy liczne imprezy w szkole jak i poza nią, abyśmy mogli się wszyscy lepiej poznać po pandemii. Chcemy mieć bliski kontakt z uczniami, dlatego będziemy stale prowadzić konto na instagramie „kochamjose”, na którym przeprowadzane będą ankiety o tym co sądzicie o naszych pomysłach, a także jest to miejsce gdzie będziemy was informować o bieżących sprawach z życia samorządu. Uważamy, że poprawi to znacznie komunikację.

NASI PRZEDSTAWICIELE W MŁODZIEŻOWEJ RADZIE BIELAN

Siemka, jestem Ania i chodzę do klasy 3F3. Do rady dołączyłam w tym roku szkolnym. Wcześniej angażowałam się aktywistycznie w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Interesuję się wieloma dziedzinami – m.in. kulturą popularną, debatami. Lubię też czytać, a dzięki temu poszerzać swoje horyzonty. Najbardziej w udzielaniu się społecznie cenię to, że mam większy, realny wpływ na rzeczywistość wokół mnie.

Cześć, nazywam się Michał Wilk i chodzę do klasy 3H3. W Młodzieżowej Radzie Bielan działam już od 2018 roku, w tym czasie zorganizowaliśmy wiele akcji jak np. potańcówka w naszej szkole.
Z moich zainteresowań podkreślić muszę muzykę, geografie i wolontariat. Jeśli macie jakieś pytanie, np. o działalności rady, śmiało podbijajcie do mnie na przerwie lub piszcie na messengerze 🙂

Cześć, nazywam się Kacper Wardziński. Jestem uczniem klasy 2E. Już wiele lat angażuję się w życie naszej dzielnicy Bielany jako wolontariusz, a niedawno jako mieszkaniec Bielan dołączyłem do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bielany. Dzięki mojej aktywności udało mi się objąć stanowisko wiceprzewodniczącego wyżej wspomnianej rady. Staram się również udzielać w naszej szkole, dlatego przyczyniłem się do tego, by nasza szkoła wzięła udział w akcji Różowa Skrzyneczka. Ponadto mogę zapewnić, że będę z zaangażowaniem działał dalej 🙂


RZECZNIK PRAW UCZNIA

Nazywam się Małgorzata Zalewska i w tym roku szkolnym zostałam Rzecznikiem Praw Ucznia w naszym liceum. Rzecznik Praw Ucznia ma za zadanie pomóc w sytuacjach trudnych, w których uczeń czuje się niesprawiedliwie oceniony lub potraktowany. Jeżeli więc uważacie, że Wasze prawa zostały naruszone, zapraszam do kontaktu. Razem to sprawdzimy i będziemy reagować. Nie jesteście sami.

OPIEKUNOWIE SU

Justyna Mulawa – katecheta, etyk, religioznawca, profilaktyk uzależnień, od tego roku również jako jeden z opiekunów samorządu. To już o mnie wiecie, a mało kto zna moją pasję do … eksplorowania Azji. Od 2012 roku, jako backpacker, wraz z mężem przemierzyłam Azję, Malezję, Wietnam, Tajlandię, Kambodżę i Filipiny, widziałam Wielki Mur Chiński, Singapur i Dubaj. Gdyby ktoś chciał porady, jak zaplanować i przeżyć przygodę za niewielkie pieniądze, to zapraszam na lekcje/pogawędki kulturo i religioznawcze. Dosyć niedawno odkryłam również zamiłowanie do rękodzieła – decoupagu i morsowania.

"""Nazywam się Arkadiusz Majewski, pochodzę z warszawskiej Pragi. Studiowałem historię na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2021 roku uzyskałem tytuł doktora nauk humanistycznych. Od 2012 roku pracowałem w szkołach rożnego typu, od 2019 roku w José. Wielkim wyróżnieniem były dla mnie nagrody Nauczyciela Roku, które otrzymałem od uczniów José w roku 2020 i 2021. W tym roku szkolnym zostałem opiekunem samorządu szkolnego (razem z p. Justyną Mulawą). Mam nadzieję, że dzięki współpracy nasze Liceum będzie miejscem otwartym i przyjaznym dla każdej osoby. Wierzę w taką misję szkoły, ponieważ najważniejszą wartością którą kieruję się w pracy i w życiu to wzajemny Szacunek.