NASZE RADIO @tokjosé

TOKJosé - lokalna stacja radiowa działająca w gmachu XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti w Warszawie. Radio tworzą uczniowie liceum: Johny Sałek, Natalia Przełęcka, Patryk Konieczniak, Zofia Majchrowska, Michał Wilk i Hania Zatorska 

Spis treści 

  1. Historia 
  2. Audycje 
    2.1 JOSÉ na Dzień Dobry! 
    2.2 TOKNews 
  3. Rozwój radia 
  4. Patronaty i akcje charytatywne 

1. Historia

Pomysł na media w XXII LO zrodził się podczas  nauki zdalnej w trakcie pandemii. Dzięki hojności Rady Rodziców działającej przy liceum, udało zdobyć się środki na zakup nowego, profesjonalnego sprzętu. Pomieszczenie radiowęzła wymagało gruntownej renowacji – trzeba było odmalować ściany, wynieść zalegające niepotrzebne rzeczy oraz wygłuszyć pomieszczenie. Podczas przerwy w nauce związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej grupa uczniów postanowiła wyrementować szkolną „dziurę”. Zmiany w radiowęźle były widoczne gołym okiem już dwa dni później, co umożliwiło rozpoczęcie puszczania muzyki ze szkolnych głośników tak, jak było to przed pandemią. Aby stworzyć radio, marka potrzebowała oprawy muzycznej oraz konceptu. Dzięki uprzejmości wielu osób została stworzona nowa, świeża oprawa muzyczna do nowego radia. Głosów przy śpiewanych  jinglach  użyczyły uczennice XXII LO – Laura Hrehorowicz i Kaja Baszyńska, a muzyką zajęło się studio HP Patryk Huńkowski. 

Radio TOKJosé wystartowało 17. listopada 2021 r. o godzinie 7:55 z poranną audycją „JOSE na Dzień Dobry!”. 

2. Audycje 

Każda audycja w radiu TOKJosé prowadzona jest na żywo. Aktualnie stacja radiowa nadaje 2 razy w tygodniu – w każdą środę i każdy piątek. 

2. 1. JOSÉ na Dzień Dobry! 

Audycję prowadzą uczniowie – Johny Sałek i Natalia Przełęcka. W poranku, który zawsze startuje o 7:55 prowadzący wprowadzają uczniów w dobry nastrój tuż przed pierwszą lekcją. Informują m.in. o pogodzie, szczęśliwym numerku, nietypowych dniach, imieninach czy odliczaniu do świąt itp.. Dodatkowo TOKJose tworzy ankiety nawiązujące do nietypowych świąt i życia szkoły, które są udostępniane na instagramowym koncie radia. Ich wyniki podawane są podczas kolejnej audycji. 

2.2 TOKNews

TOKNews to serwis informacyjny, który jest podsumowaniem najważniejszych informacji z kraju i ze świata. Serwis informacyjny jest częścią poranka „JOSÉ na Dzień Dobry!” i nadaway jest co tydzień w piątki o godzinie 8:00. Prowadzącym program jest Johny Sałek. 

 
Wszystkie audycje są dostępne na youtubowym kanale radia

3. Rozwój radia 

Radio TOKJosé dopiero zaczyna swoją działalność. W planach jest wiele innych audycji, takich jak „W TOKU dnia”, „TalkingJose”, czy „CupOfTea”. Będą to wywiady, audycje językowe i inne niespodzianki. W radiu pojawią się nowe głosy oraz nadawanie zostanie docelowo wydłużone na cały tydzień szkolny. 

4. Patronaty i akcje charytatywne 

TOKJosé stał się patronatem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JOSESONG. Gala planowana jest na 18. marca. Radio planuje specjalne audycje i program w związku z konkursem.