O Samorządzie
słów kilka…
Czym jest nasz Samorząd Uczniowski?
Samorząd Uczniowski XXII LO tworzą wszyscy uczniowie szkoły i
wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w
środowisku lokalnym.
Ty i Twoi znajomi– wszyscy jesteście członkami SU i możecie
wpływać na życie w naszym liceum – niezależnie od tego, czy
zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy, czy po
prostu macie ciekawe pomysły, chcecie urozmaicić dzień powszedni
w naszej szkole lub rozwijać swoje zainteresowania.
Niestety niektórym wydaje się, że Samorząd Uczniowski to
kilkuosobowa reprezentacja uczniów, mająca ściśle określone
zadania do wykonania.
Czym tak naprawdę jest nasz SU?
Samorząd to wszyscy uczniowie szkoły. Niezależnie od tego, czy
jesteś już zaangażowany w życie szkoły, czy nie – masz prawo
wpływać na to, co się w niej dzieje. Możesz z tego prawa korzystać
na różne sposoby – np. projektując gadżety szkolne, współtworząc
stronę internetową szkoły.. Te i wiele innych działań uczniowskich –
to właśnie aktywność SU – możliwości jest tyle, że każdy może
znaleźć coś dla siebie!
Co ważne – nie musisz być we władzach samorządu, aby działać!
Samorząd to organizacja uczniów, która współpracuje z dorosłymi. W SU głównymi bohaterami jesteście Wy. Korzystajcie jednak z
pomocy nauczycieli i innych pracowników szkoły, posiłkujcie się ich
wiedzą i doświadczeniem.
Samorząd nie mógłby sprawnie funkcjonować bez pomocy
opiekunów, Rzecznika Praw Ucznia oraz wsparcia Dyrekcji naszego
liceum. Nauczyciele i dyrekcja są waszymi sojusznikami –
doceńcie i wykorzystajcie to!
NASZE ZWYCZAJE
Dbamy o środowisko- korzystamy z kranika z wodą pitną (koło biblioteki)
Jesteśmy samodzielni – mamy xero do dyspozycji w szatni
Jesteśmy kreatywni- 13ty dzień miesiąca to PRZEBRANY – NIEPYTANY
Jesteśmy zorganizowani – mamy cotygodniowe spotkania su
Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym- mamy 2 przedstawicieli w MRB
Decydujemy o sobie – mamy komisję skrutacyjną do przeprowadzania wyborów w ważnych dla nas kwestiach
Dbamy o siebie nawzajem – zasilamy RÓŻOWE SKRZYNECZKI
Rozwijamy siebie – organizujemy: DZIEŃ AKTYWNOŚCI Z JOSE i DZIEŃ SPORTU
Jesteśmy kulturalni i życzliwi dla siebie, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły
